Erken Çocuklukta Müzikle Tanışma-KRAKİ-(1,5 yaştan itibaren)

Yaşamlarının ilk üç ayı sırasında çocuklar bazı önemli beceriler edinirler. Çeşitli ses seviyelerini birbirinden ayırt edebilir ve bazı belirli tonal kalitelerin arasında ayrım yapabilirler ve genelde ilk bebek seslerini çıkartmaya bu dönemde başlarlar.

Kraki kursu 18 aylık ile 4 yaş arası çocuklar için geliştirilmiştir. Çocuklar yeni şarkılar söyleyerek, ritimler çalışarak, aktivitelerde bulunarak, hikayeler öğrenerek, parmaklarını kullanarak vb müziğe karşı aktif bir yaklaşım edinirler. Programın amacı çocukların aktif müzik yapma konusundaki ilgilerini uyandırmak ve bunu başkalarıyla paylaşma konusunda onları cesaretlendirmektir.

“Kraki” küçük çocuklara yönelik bu programın maskotunun ismidir. Çok sayıda kolu ile küçük ahtapot doğru desteğe sahip olduklarında küçük çocukların geliştirebileceği çeşitli becerileri ve yetenekleri sembolize eder.

Hayalgücü ve yaratıcılık KRAKI resimli kitabında gösterildiği üzere resimlere bakarak ve ellerle bir şeyler yaparak daha da geliştirilir. Her hafta günlük hayattan alınan konular işlenir; örn. oyun parkları, oyuncaklar, partiler, doğa ve hayvanlar, günlük ev ve sokak yaşamı, yemek yeme, vücudum vb. bunların hepsi müzikle birleştirilir. Özellikle şarkılar ve şarkı sözleri müziğin anlaşılmasına yardımcı olmanın yanında çocuğun dil kabiliyetinin desteklenmesine de yardımcı olur.

Kimler katılabilir?

18 ay ile 4 yaş arası çocuklar

Ders süresi:

45 dakika

Kurs süresi:

yaklaşık 1,5 yıl

Grup büyüklüğü

×