ABRSM Sınavları

İngiliz Kraliyet Müzik Okulları Birleşik Kurulu (the Associated Board of the Royal Schools of Music), dünyada 100’den fazla ülkede aşamalı müzik sınavları sistemi sunan bu kurul, Royal Academy of Music, Royal College of Music, Royal Northern College of Music  ve Royal  Scottish  Academy of Music and Drama’ nın kurduğu uluslararası bir sınayıcı kuruldur. Sınavlar; 35 çalgı, şan, teori ve uygulamalı müzisyenlik dallarında yapılır ve müzik eğitimi almakta olan öğrencilere, amatör veya profesyonel her yaştan müzisyene açıktır. Birleşik Kurul, her yıl yarım milyonun üzerinde öğrenciyi sınar ki, bu da dünyadaki en büyük müzik sınav sistemidir ve dünya çapındaki müzik eğitimi standartlarının oluşturulması ve geliştirilmesinde büyük role sahiptir.

Kurumuzda kayıtlı piyano, keman, gitar öğrencilerden dileyen herkes sınavlara hazırlanmaktadır. Sınavlara katılma zorunluluğu yoktur, kursiyerin talebiyle gerçekleşmektedir.

Kurumumuzdan sınava katılan her öğrenci geçer not almayı başarmıştır.

Yılda iki defa yapılan sınav için kurumumuzda duyuru yapılmaktadır. Dileyen öğrencilerimizin kaydı toplu olarak kurumumuz tarafından yetkili sınav merkezine iletilmektedir..  

×